Mahmut Çelİk

Arabulucu, Avukat, Öğretim Görevlisi

ARABULUCULUK

Arabuluculuk ne demektir?

Arabuluculuk, günümüzde dostane yollarla uyuşmazlık çözüm yöntemleri içinde en yaygın olarak bilinen ve uygulanan uyuşmazlık çözüm yöntemidir.

Arabulucu kimdir?

Arabulucu, sistematik teknikler uygulayarak, görüşmek ve müzakerelerde bulunmak amacıyla tarafları bir araya getirerek onların birbirlerini anlamalarını ve bu suretle çözümlerini kendilerinin üretmesini ve aralarında iletişim sürecinin kurulmasını sağlamaya çalışan bağımsız ve  tarafsız üçüncü kişidir.
DANIŞMANLIK

Uzmanlık alanlarımız kapsamında, sorun çıkmasını önlemeye ve meydana gelen sorunları çözmeye yönelik danışmanlık hizmeti sunulmaktadır.

Öncelikle, bir hukuki ilişkinin doğru bir zemine oturması için, hazırlık ve kurulma sürecinin doğru yürütülmesi gerekmektedir. Dolayısıyla hukuki önlemler daha baştan alınarak sorun çıkmasının önlenmesi amaçlanmaktadır.

Halihazırda ki hukuki sorunların çözümü ise, alternatif çözüm yolları da kullanılarak en kısa sürede, en az masraf ve emekle sağlanmaya çalışılmaktadır.

Uyuşmazlık çözümünü; müzakere, arabuluculuk, sulh vb. alternatif uyuşmazlık çözüm yöntemleri konusunda sertifikalı ekibimiz yapmaktadır.

Özellikle akademik çalışma yaptığımız şirketler hukuku ile iş hukuku alanlarında danışmanlık hizmeti verilmektedir.

MİSYONUMUZ

Müvekkillere ve danışanlara, hukuk normları ve hukuki ilişkiler hakkında doğru bilgi vermek, müvekkillerin haklarını hızlı ve etkin bir şekilde savunmak. Arabuluculuk uygulamalarında taraflara,bağımsız ve tarafsız yaklaşarak onlara eşit davranmak, ihtilafın çözülmesi için azami gayret göstermek, etkin bir arabuluculuk süreci için azami gayret sarf etmek.

VİZYONUMUZ

Arabuluculuk, Gayrimenkul Hukuku, İş Hukuku, Ceza Hukuku, Tazminat Hukuku, Şirketler Hukuku alanlarında, kaliteli hizmet sunan, ülkemizin en itibarlı hukuk bürolarından biri olmak.

Hakkımda

image description

mahmutcelik.com

Merdivenköy Mah. Sayım Sok. No: 4-6 İsmailbey Apt. Kat:3 :D:7 Kadıköy

HARİTADA AÇ